Koncert laureata The Voice of Poland 11 Adama Kalinowskiego na Vivat Pułaski 2024

7 lipca na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce już po raz 11. odbędzie się Piknik Historyczno – Kulturalny VIVAT PUŁASKI. Wśród muzycznych atrakcji na dużej scenie będzie koncert Adama Kalinowskiego.

Adam Kalinowski śpiewa oraz gra na gitarze od 2007 r., mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku Ekonomia, na Uniwersytecie Gdańskim (praca magisterska pt. “Funkcjonowanie i rozwój na rynku muzycznym na przykładzie zespołu muzycznego BLACK JEANS”).

Laureat II miejsca XI edycji The Voice of Poland z 2020 roku oraz V miejsca V edycji Idola z 2017 roku.W latach 2017 – 2021 wokalista zespołu BLACK JEANS współtworzonego razem z m.in. z Bartkiem Pawlusem (Bracia, Akurat, Kasia Kowalska), Pawłem Grudniakiem (Kasia Kowalska), Sebastianem Piekarkiem (IRA, Doda, Human, Bracia), z którym jesienią 2020 roku wydał trzeci singiel pt. „Wodospady” promujący płytę „Pokolenie Y” (wydaną wiosną 2019 roku). Klip zdobył ponad 700 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

Znany jest również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w gdańskim Wrzeszczu tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w Internecie i ogólnopolskich mediach.

W ubiegłym roku rozpoczął serię utworów na Tik Toku “Ale po Angielsku”, w którym przerabia Największe Polskie Hity na język angielski. Seria ta osiągnęła sukces w postaci kilkudziesięciu milionów wyświetleń w portalach społecznościowych.

W swoim dorobku koncertowym występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Piotr Cugowski, Enej, Margaret, Łzy, Perfect, Jula, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Luxtorpeda i inni. Koncertował na zagranicznych scenach m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Islandii czy Niemczech.

Jesienią 2021 roku wydał album „Być może ostatnia płyta”, który promują 3 single: „Solo Act” (w którego teledysku wzięli udział finaliści XI edycji The Voice of Poland m. in Krystian Ochman) „Dzień w dzień” oraz „Papierowe Miasta”. Jesienią 2022 r. został wydany singiel “Między nami”, który zwiastuje nowy wydawnictwo Artysty.

„Piknik dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA.”