Pułaski i jego żołnierze dadzą do Vivatu!

VIVAT PUŁASKI bez Pułaskiego? Nie! To niemożliwe! Kazimierz Pułaski co roku jest na imprezie w Warce. Ubrany w piękny mundur dumnie prowadzi ulicami miasta paradę!

Wita i pozdrawia gości! Popisuje się swoimi umiejętnościami kawaleryjskimi i fechtunkiem. Trzeba przyznać, że na jednym i drugim zna się wyśmienicie. No i ten zawadiacki wąsik zawsze robiący wrażenie na pannach i paniach…

👉7 lipca, na 11. Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI , ponownie będzie można spotkać się z Kazimierzem Pułaskim i podziwiać jego pokazowe występy. W rolę Bohatera walczącego w konfederacji barskiej i rewolucji amerykańskiej wcieli się – co jest już tradycją – Damian Dębski – kaskader, aktor, rekonstruktor i trener.

Towarzyszyć mu będę rekonstruktorzy historyczni z warszawskiej grupy kierowanej przez Bartosza Mroza. Przedstawi z nimi elementy sztuki wojennej sprzed wieków. Zaprezentują się w umundurowaniu wzorowanym na epokowym. Oczywiście użyją broni białej i palnej. Nawet dadzą do wiwatu z armaty! Ich pokazowe popisy na piknikowej polanie rozpoczną się o godzinie 16.50. Zapowiada się ciekawe widowisko.

 Serdecznie na nie zapraszamy!

„Piknik dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA.”